6 otrzymałeś pomysły na temat komary

Więcej przyciąga pewne skórki, są aktywne o zmierzchu … nasza wiedza o комарах naprawdę na bieżąco? Przegląd co musisz wiedzieć, aby walczyć z tymi niepożądanymi.

Lato jest synonimem lenistwa … ale i komarów. Irytujący hałas ich lotu i niepohamowany apetyt do zera, gdzie są poparzeni. Nie mówiąc już o chorobach, które może on przekazać. “Ryzyko dla zdrowia zależy od tego, gdzie jesteś” – ostrzega Fryderyk Jourdain, inżynier zdrowia publicznego w Narodowym centrum badania nad wektorami (Cnev). Bardzo łagodny wiatr we Francji, bardzo wysoko w strefie tropikalnej … innymi słowy, środki ochronne powinny być idealnie dostosowane.

Niektóre skórki przyciągnąć komarówNiektóre skórki przyciągnąć komarów

Prawda. Komary przyciąga emisji dwutlenku węgla (CO2), ciepło i zapachy. I w tej grze nie jesteśmy wszyscy równi. Historia genetyki, naukowcy przewidują, po zapoznaniu się przyciągnąć komarów na zapachy ciała prawdziwe i fałszywe bliźniaków. Do tej pory wciąż trudno jest dokładnie wiedzieć, kto jest predestynowany i dlaczego. Niewątpliwie, z drugiej strony, polega na tym, że niektóre z nich są bardziej wrażliwe niż inne żądła komarów i że każdy reaguje inaczej.

Komary żądło głównie w nocy

Fałszywe. Istnieje ponad 3000 gatunków komarów, i każdy ma swoje własne zachowanie. Te rodzaju, tak go nazywają, bo najczęściej występujące we Francji, są aktywowane, gdy jest ciemno i jest zdominowany przed świtem. Inne, takie jak komary z rodzaju aedes, do którego należy tygrysie komar, który jest odpowiedzialny za ryzyko denga, chikungunya i zeke ‘ a wysłać do Francji Kontynentalnej, jak zwykle, bierze w ciągu dnia, szczególnie w ekstremalnych godzin w ciągu dnia, rano i wieczorem).

Lepiej jest nosić jasne ubrania

Prawda. Ubrania są skuteczne mosquito barierę. Pod warunkiem, że ich wystarczająco dużo i pokrycia. Wydaje się również, że komary lubią ciemne kolory, w związku z tym zalecenia na rzecz jasnych kolorach. “Nosić jasne ubrania również sprawia, że łatwiej zauważyć komara” – wyjaśnia Fryderyk Jourdain. Mogą być impregnowane środki owadobójcze (permetryna), jeżeli istnieje wysokie ryzyko.

Światło przyciąga komary

True i false. To zależy od gatunku. Niektóre, zwłaszcza z nocnej aktywności, mogą być pociągnięci do źródła światła. Aby chronić swoje środowisko, lepiej zainwestować w okna moskitiera lub wykorzystać produkty środowiska, takich jak środek owadobójczy dyfuzory, które montowane są w gniazdka elektryczne (lub nawet dymu spirali na zewnątrz).

Wszyscy odstraszające nie są skuteczne wobec tygrysa KomaryWszyscy odstraszające nie są skuteczne wobec tygrysa mosquito

Prawda. Tylko cztery substancje stosowane w repelenty skóry zalecane przez organy służby zdrowia przeciwko komarom w ogóle, a nie tylko tygrys komarów: DETA, IR 3535, icaridine (lub CBD 3023) i citriodiol (PMDRBO). Istnieją one w postaci sprayu, krem lub żel pod wieloma markami. Uwaga, nie należy używać ochrony przeciwsłonecznej w tym samym czasie (przestrzeń dwóch wniosków w ciągu 20 minut). Przeczytaj także ulotkę, jak są ostrzeżenia dla kobiet w ciąży i dzieci.

Aby chronić siebie, lepiej zdecydować się na naturalnych rozwiązań …

Fałszywe. “Trawy cytrynowej i olejków eterycznych nie jest zalecane, ponieważ biorą tylko 20 minut i tylko kilka gatunków” – ostrzega Fryderyk Jourdain. Są one również związane z ryzykiem photosensitization. To samo dotyczy antimoustic bransoletki, których działanie jest wciąż zbyt mała, aby być skuteczne. Jak dla systemu ultradźwiękami, pozafioletowymi lampami i innymi komary aplikacji na smartfony, nie mają udowodnionej skuteczności.

Wirus zeke ‘ a jest niebezpieczna tylko dla kobiet w ciąży …Wirus zeke ' a jest niebezpieczna tylko dla kobiet w ciąży ...

Fałszywe. Wirus zeke ‘ a może realnie wpływać na rozwój czaszki i mózgu (małogłowie) płodu, gdy zakażeniu w czasie ciąży. Ale może również powodować objawów klinicznych, a nawet ciężkich patologii w kogokolwiek, w tym zespół Guillain-Barre, powodując paraliż i niewydolność oddechowa. Należy zachować ostrożność. Nie panikuj. “Większość zakażonych osób nie ma objawów” – mówi WHO.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *