Choroby przewlekłe: te przydatne aplikacje, które ułatwiają codzienne

W ostatnich latach liczba aplikacji mobilnych, poświęconych zdrowiu Choroby przewlekłe: te przydatne aplikacje, które ułatwiają codziennegwałtownie wzrosła. Dzisiaj, istnieje ponad 160 000. Dla pacjentów z chorobami przewlekłymi, takimi jak cukrzyca, stwardnienie rozsiane i choroby sercowo-naczyniowe, te nowe narzędzia są dużym plusem w zarządzaniu ich patologii. Umożliwiają one pacjentom i może ułatwić dialog z wychowawcami.

Aplikacji dla zdrowia, dlaczego, dla kogo?

Podczas gdy więcej niż jeden z dwóch francuzów własny smartfon, aplikacje, poświęcone zdrowiu mnożą się. Jeśli u kobiety w ciąży jest bardzo wiele, aby pobrać aplikację z ogłoszenia o swojej ciąży, śledzić za rozwojem dziecka przez miesiąc lub chęć otrzymywania newslettera z spersonalizowanych rekomendacji, chronicznie chorzy często bardziej niechętnie. Ale to właśnie z nimi, że stanowią one największe zainteresowanie. Mających na celu wsparcie pacjenta w rozumieniu swojej choroby, aplikacje dla zdrowia jest również bardzo przydatne, aby skontaktować się z lekarzem i przyczynić się do lepszego zarządzania.

  • Chorych na cukrzycę, pierwszy dotyczy

W przypadku cukrzycy , pierwsze przewlekła choroba, we Francji prawie 400 Aplikacji dla zdrowia, dlaczego, dla kogo?nowych przypadków rocznie, aplikacje mobilne mają pedagogiczne rolę. Niektóre z nich, jak Gluci-Rejestracja (dostępna w sklepie Apple ), pozwalają pacjentom do liczenia węglowodanów zawartych w pożywieniu i prowadzenie dziennika żywności. Praktyka, która absolutnie nie zastąpić codzienne glikemiczny środki, a jedynie je uzupełnia. Przydatnych informacji na codzień, a także w trakcie spotkania terapeutyczne z lekarzem lub pielęgniarką, referent do podsumowania. Dla najmłodszych, są też inne aplikacje, bardziej konkretnie, poświęcona przyswajaniu wiedzy, niezbędnych do samodzielnego zarządzania swoją chorobę. Jak Eric Guillaume, opieka nad chorymi terapeutycznego edukacji w Рангей szpitalu (Tuluza), aplikacje te prawdziwe przekaźnik w warunkach pozaszpitalnych, obraz Novi-czek (dostępny w sklepie Apple ), które oferuje ” dostępne są treści edukacyjne, dydaktyczne mniej, niż to, co zostało zrobione w szpitalu. “

  • W przypadku chorób układu sercowo-naczyniowego (udar mózgu, zawał serca, niewydolność serca itp.)

Do tych chorób, profilaktyka ma kluczowe znaczenie. I właśnie w tym segmencie, że aplikacje mobilne pokazać swoją przydatność. Po prostu lubię to aplikacja dostępna jest w Apple Store, która, w szczególności, ocenę wieku krwionośnych, odpowiadając na ankietę: nawyki, waga, wiek, poziom aktywności, we wszystkich pomieszczeniach ogólnodostępnych. Dane te pomagają określić czynnik ryzyka dla rozwoju jednej z najczęstszych przyczyn śmierci w Europie. Inne aplikacje, rozpowszechniać najlepsze praktyki na co dzień, aby zminimalizować ryzyko, ale i właściwe postępowanie w przypadku wystąpienia dolegliwości.

 

  • Stwardnienie rozsiane, aplikacja dla ułatwienia życia pacjentów

 

We Francji, ponad 100 000 osób cierpią z powodu tej choroby autoimmunologiczne, która atakuje ośrodkowy układ nerwowy. W końcu 2015 roku, Biogen Francja SAS uruchomiły aplikację o nazwie MaSep (dostępna w sklepie Apple ). Pozwala to pacjentom śledzić rozwój swojej choroby, ale przede wszystkim do transmisji tych danych bezpośrednio do neurologa. Oferuje również porady o tym, jak ułatwić codzienne życie chorych i wiele informacji dotyczących pracy, ale i do podróży i wypoczynku.

Stale wzrasta, ale granicznaStale wzrasta, ale graniczna

Według sondażu przeprowadzonego w czerwcu 2016 roku na platformie Carenity przy wsparciu Roche leczenia cukrzycy wśród 200 pacjentów z cukrzycą, tylko 20% korzysta aplikacja przeznaczona dla ich choroby. Połowa pacjentów, uprzywilejowanych funkcji, poświęconych wizualizacji danych węglowodanów, zawartość kompleksowego samokontroli laptopa lub połączenie ich glukometr. U niektórych pacjentów, jak 19-letnia Marie-ENT, niemniej jednak wskazują na niedostateczną dokładność zgłoszonych danych o nich: “są one zbyt skomplikowane i węglowodanów w żywności czasem fałszywe. I wtedy lekarze nie decydują się użyć ich w szpitalu, często pozostają uzależniony od starej dobrej papierze … “

Wielu badania pokazują, że jeden na pięciu aplikacji jest usuwany tylko po jednym użyciu, a 90% nie są po 5 zastosowań. Mnożenie aplikacji zdrowie więc nie oznacza, że ich wykorzystanie zwiększa się podobnym tempie. W 10 przewlekłych pacjenci nie wiedzą, że istnieją aplikacje mobilne związane z ich patologią, i ta oferta jest nierówna: jeśli istnieje wiele aplikacji typu 1 lub cukrzycy typu 2, praktycznie nie istnieje rezerwa na HIV lub nefropatii. Droga jeszcze długa dla takich aplikacji, aby mieć miejsce w codziennym życiu pacjenta, ale i wychowawcy. Wyzwanie dla twórców tych nowych narzędzi, które muszą być pedagogiczne i skoncentrowanie się do potrzeb pacjentów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *